21.08.2020 Seiko 5 Sports, “Street Fighter V” ile buluşuyor.
1968'de tanıtılan ve 2019'da yeniden doğan Seiko 5 Sports, yarım yüzyılı aşkın süredir her yaştan saat severler için dayanıklı ve güvenilir mekanik saatler sunuyor. Bugün, dünyaca ünlü video dövüş oyunu Street Fighter'ın son sürümü olan Street Fighter V'den ilham alan altı yeni Seiko 5 Sports modeli tanıtıldı. İlk olarak 1987'de piyasaya sürülen oyun, şu anda dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan ve görüntülenen, e-spor alanında lider dövüş oyunudur. Altı tasarımın her biri, oyunun ana karakterlerinden ilham alıyor: Ryu, Ken, Chun-Li, Guile, Zangief ve Blanka. Her biri 9.999 adet sınırlı sayıda üretilen modeller, Ekim ayında seçkin Seiko satış noktalarında satışa sunulacak.  
RYU – Unshakable FistTasarımında, klasik "do-gi" Judo üniformasından esinlenilen modelin bezeli üzerindeki çizik benzeri işaretler, Ryu'nun "gerçek bir dövüşçü" olması için gereken zorlu eğitimini ifade ediyor. Saat 9 pozisyonundaki, karakterin eldiveninde yer alan ikonik kanji karakterleri "Furinkazan",  "rüzgar kadar hızlı, orman kadar yumuşak, ateş kadar şiddetli ve dağ kadar sarsılmaz" anlamına geliyor. Bu işaret kayışın arkasında da yer alırken, onun özel hareketi olan "Hadoken" işareti de kasa arkasında yer alıyor. 

KEN - Rush ‘n’ BlazeKen’in kostümü ve sarı saçları, saatin kırmızı ve sarı renk şemasına, kostüm tasarımı da kadrana yansıtılmış. Kayışın arka tarafında, kimliğinin başka bir yönünü ifade etmek üzere, ailesinin işlettiği Masters Foundation şirketinin logosu bulunuyor. Oyunun en bilinen hareketlerinden biri olan "Shoryuken" işareti ise kasa arkasında yer alıyor. 

CHUN-LI - Blue JadeChun-Li’nin, mavi ve altın kombinasyonlu elbisesi modelin renklerini oluşturuyor.  Elbise yakasındaki aynı tasarım saat 12 pozisyonunda ve sivri uçlu bilekliği ise  saat 6 ve 9 pozisyonundaki indekslere ilham veriyor. Bel kemerindeki ejderha deseni kayış arkasında ve özel hareketi " Spinning Bird Kick " işareti kasa arkasında yer alıyor.

GUILE - Indestructible FortressGuile'in ABD Hava Kuvvetleri Komutanı üniforması, askeri kamuflaj desenli kadrana ve saat 6 pozisyonundaki amblem şekline ilham veriyor. Saat 9 pozisyonunda, onu motive eden en yakın arkadaşı Charlie Nash'in "künye’si" var. Kasa arkasında, Guile'in özel hareketi "Sonic boom" işareti yer alıyor.  

ZANGIEF - Iron CycloneKadranın tasarımı, Zangief’in kaslı vücudunun gücünü yansıtıyor. Dairesel desen ise, özel hareketi “Cyclone Lariat”ı andırıyor. Büyük, belirgin rakamlar ve indekslerin yanı sıra büyüteçli takvim penceresi modele daha fazla etki kazandırmış. Naylon kayış, Zangief’in bilekliğinin, bezel ise kemerinin mükemmel bir ifadesi. Kasa arkasında Zangief’in özel hareketi "Screw Pile Driver" işareti yer alıyor. 

BLANKA - Call Of The WildBezeldeki “elektrik boşalımı” deseni, Blanka’nın özel hareketlerinden biri olan "Electric Thunder"ı simgeliyor. Kadrandaki dönen tasarım, Blanka’nın ikonik yuvarlanma saldırılarını, indeksler ise, keskin ve güçlü dişlerini anımsatıyor. Naylon kayışın arkasına, sevimli bir "Blanka Chan" oyuncak bebek resmi basılmış. Kasa arkasında, özel hareketi olan “Electric Thunder” işareti yer alıyor.

Modellerin tümünde, elle kurulabilme özelliği olan ve 41 saat güç rezervli  Seiko’nun güvenilir 4R36 mekanik kalibresi bulunuyor. Hepsi 10 bar su geçirmezliğe ve şeffaf arka kapağa sahip. 

En sevdiğiniz karakterin Seiko 5 Sports modelini seçin ve meydan okumaya layık bir dövüşçü bulun!Ryu, Ken, Chun-Li, and Blanka’dan ilham alan kayışların detaylı görünümü. (soldan sağa)

Seiko 5 Sports Street Fighter V Limited Edition

Kalibre: 4R36
Titreşim: Saatte 21,600 (saniyede 6 vuruş)
Güç rezervi: 41 saat
Taş sayısı: 24 taş 

Özellikler;
Paslanmaz çelik (SRPF17, SRPF19, SRPF21, SRPF23) 
Sarı altın kaplama paslanmaz çelik (SRPF24)
Siyah sert kaplama ve sarı altın kaplama paslanmaz çelik (SRPF20) 
Kanvas ve deri kayış (SRPF19, SRPF20)
Deri kayış (SRPF17, SRPF21) 
Naylon kayış (SRPF23, SRPF24) 
Şeffaf arka kapak
Çap: 42.5mm, 
Kasa yüksekliği: 13.4mm 
Su geçirmezlik: 10 bar
Manyetik rezistans: 4,800 A/m 
Her biri 9,999 adet sınırlı sayıda üretim.

Paylaş
23.11.2020 Seiko’nun kurucusu Kintaro Hattori’nin doğumunun 160. Yıl Dönümünü Anma Filmi.
22.10.2020 Seiko 5 Sports "Kendi Saatini Tasarla"
21.08.2020 Seiko 5 Sports, “Street Fighter V” ile buluşuyor.
27.07.2020 Presage, Arita porselen kadranla suya yansıyan Ay’ın güzelliğini yakalıyor.
27.07.2020 Seiko, dalgıç saati üretiminin 55. yılını kutlarken, üç efsane model Prospex Koleksiyonu’nda yeniden doğuyor.
17.07.2020 “Urban Safari’’ temalı, yeni Prospex Street Serisi
THIS SITE MAY BE RUNNING UNLICENSED ASPDOTNETSTOREFRONT.COM SOFTWARE!
CLICK HERE TO ACTIVATE YOUR LICENSE