10.03.2021 Japon Presage sanatı. GMT’nin uluslararası konforu. Mükemmel kombinasyon.


2020 yılında Presage koleksiyonu Japon sanatının taze ve güçlü bir yorumuyla hazırlanmış yeni bir seriye merhaba dedi. Seiko Presage Sharp Edged serisi incelikle işlenmiş kadranında geleneksel Japon estetiğinin sadeliğini ve zarafetini yakalarken keskin ve açılı kasa yapısıyla ona modern bir hava kattı. Bugün, GMT fonksiyonunun rahatlığını sunan bu koleksiyona dört yeni model daha katılıyor. Bir kez daha, Presage koleksiyonu Seiko’nun geleneksel saat yapımcılığı yeteneklerini Japon zanaatkarlığıyla bir araya getirerek sergiliyor.

Seiko Presage Sharp Edged Serisi. İsmiyle müsemma.

Net bir profil. Güçlü hatlar. Açılı yüzeyler. Bilezik, kasanın dinamik yapısına uygun olarak çok boyutlu keskin bir his vermek için yeniden tasarlandı ve boynuzlarsa tasarıma biraz daha modern bir hava vermek için açılı bir kesimle sona erdirildi. Hassas şekilde tasarlanan ve cilalanan yüzeyler ve belirgin kenarlar kasanın siluetiyle kontrast oluşturacak şekilde saç teli dekorlu finisajla çok boyutlu bir etki yaratıyor. İndeksler, ışığın kadran üzerindeki oyununa eşlik etmek için üst kısmı dokulu kenarları ise cilalı olmak üzere iki farklı finisajla tamamlandı. GMT ibreleri de keskin ve güçlü tasarımıyla kasanın açılı yapısıyla uyum sağlıyor. Dört modelin tamamı hem kasayı hem de bileziği çizilmelere karşı koruyan ve uzun ömürlü parlaklık sağlayan süper sert bir kaplamayla tamamlandı.


İbrelerin ve indekslerin keskin açıları kadranın okunurluğunu artırıyor

Yeni modellerin tamamının kadranları bin yıl önce Heian döneminde Japon kumaşlarında ve diğer pek çok alanda kullanılan Asanoha ve kenevir yaprağı dekoruna sahip. Kadranın keskin kenarlı geometrik deseni ve zengin dokusu sürekli değişen ışığın açısına göre sürekli değişen bir görünüm sunuyor. Her kadran farklı bir geleneksel Japon rengindedir; Aitetsu ya da indigo demir, Tokiwa, yaprak dökmeyen ağaçların yeşili, Sumi-iro, siyah Japon mürekkebi ve Hihada- iro, Japon selvi ağaçlarının kabuğunun kırmızıya çalan kahverengisi.

Kalibre 6R64. Uluslararası gezginler için mükemmel.
Dört model de saniyede sekiz vuruş yapan GMT Kalibre 6R64 ile donatıldı. Her birindeki GMT ibresi tıpkı diğer ibreler ve indeksler gibi okunurluğu artırmak için kadrandan kolayca ayırt edilebilen farklı bir renkte hazırlanmış ve karanlıkta parlayan Lumibrite ile kaplanmış. GMT ibresi aynı zamanda ikinci zaman dilimi ibresi olarak da kullanılabiliyor, saniye ve dakika ibreleri zamanı göstermeye devam ederken saat ibresi bağımsız şekilde ayarlanabiliyor. Bezel de gece ve gündüzü bir bakışta kolayca ayırt edebilmek için iki renkli olarak tasarlanmış. Tarih, saat 6 pozisyonundaki alt kadrandan gösterilirken saat 9 pozisyonunda ise bir güç rezervi göstergesi bulunuyor.
Safir cam ve safir camdan yapılmış kasa arkası sayesinde mekanizmanın güzelliği gözler önüne seriliyor.
       
                  SPB217                                      SPB219                                       SPB221

Kalibre 6R64
Salınım: 28,800 A/s (saniyede 8 vuruş) Güç rezervi: 45 saat
Taş sayısı: 29
GMT Fonksiyonu / bağımsız saat ayarlama fonksiyonu

Özellikler
Süper sert kaplamalı paslanmaz çelik kasa ve bilezik
Antirefle kaplama safir cam
Vidalı şeffaf arka kapak
Çap: 42.2 mm
Kalınlık: 13.7 mm
Su geçirmezlik: 10 bar
Manyetik dayanıklılık: 4,800 A/m
Düğmeyle açılan üç katlı katlanabilir paslanmaz çelik bilezik 
Paylaş
25.05.2021 Seiko 5 Sports, "With 5 Snaps"i sunar...
29.04.2021 30 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında Teknik Servisimiz Kapalı Olacaktır
10.03.2021 Prospex, Astron, Presage ve 5 Sports koleksiyonları Seiko’nun 140. yıl dönümünü kutlamak için bir araya geliyor.
10.03.2021 Japon Presage sanatı. GMT’nin uluslararası konforu. Mükemmel kombinasyon.
10.03.2021 Maceraperest Naomi Uemura’nın hayatına ve başarılarına bir saygı duruşu niteliğinde Seiko 1970 dalgıç saati.
10.03.2021 Seiko’nun 1959 yılına ait ilk Alpinist saatinin yeni bir yorumu.
THIS SITE MAY BE RUNNING UNLICENSED ASPDOTNETSTOREFRONT.COM SOFTWARE!
CLICK HERE TO ACTIVATE YOUR LICENSE