10.03.2021 Prospex, Astron, Presage ve 5 Sports koleksiyonları Seiko’nun 140. yıl dönümünü kutlamak için bir araya geliyor.
Kintaro Hattori 1881 yılında şirketini kurduğunda henüz 21 yaşındaydı. Görevde olduğu elli yıl boyunca Seiko kendi tasarım ve üretim  tesisleriyle Japonya’nın lider saat şirketi haline geldi.     Bu başarı, onun Seiko’nun daima “diğerlerinden bir adım önde” olması gerektiğine olan kararlı vizyonunun doğrudan bir sonucuydu. Sözleri bugün hâlâ yankılanmaya ve Seiko’ya ilham  vermeye  devam ediyor.


SSH093, SPB213, SPB223, SRPG47

Seiko’nun 140. yıl dönümü kutlamaları onuruna Kintaro’nun vizyonu  Seiko’nun  saatçilik konusunda otomatik saatlerden GPS Solar’a kadar uzanan uzmanlığı dört adet sınırlı üretim modelde  hayat buldu.

Prospex’ten Astron GPS Solar’a. Saatçilik uzmanlığında geniş bir yelpaze.
Bu koleksiyonlardaki dört saat de aynı mavi ve gümüşi beyaz tonlarını paylaşıyor ancak hepsinin tasarımı, teknolojisi ve karakteri birbirinden farklı. Astron GPS Solar yüksek teknolojili elektronik saatçiliğin zirvesini temsil ederken 6R64 automatic GMT kalibre ise en güzel geleneksel saatçilik örneklerinden biri. Bu seri aynı zamanda Seiko’nun spor saatler alanındaki eski geleneklerini de yansıtıyor. Prospex modeli 1965 yılına ait Seiko’nun ilk dalgıç saatinin yeni ve modern bir yorumuyken Seiko 5 Sports modeli bu koleksiyonun elli yıldan uzun bir süredir spor saat severler sunduğu olağanüstü değeri temsil ediyor.

Prospex
Seiko’nun 1965 yılında ürettiği ilk dalgıç saatinin modern bir yorumu. Geniş indeksleri ve cömertçe uygulanmış Lumibrite kaplamasıyla yüksek okunurluk sunarken vidalı tepe kasa arkası sayesinde 200 metreye kadar su geçimezlik sağlıyor. Saatin kasası ve arkasının   yapısı bileği ergonomik biçimde sarıyor. 6000 adet sınırlı sayıda üretim.


              SPB218

Presage
Presage Sharp Edged koleksiyonun kasa ve bileziği saatin tüm açılardan ışık saçmasına imkan verecek şekilde keskin açılı düz yüzeylere sahip. Kasanın süper sert kaplaması saati çizilmelere karşı korurken uzun ömürlü bir parlaklık da sağlıyor. Kadran üzerinde binlerce yıldır Japon kumaşlarında ve mimarisinde kullanılan Asanoha veya kenevir yapraklarının deseniyle dekorlanmış. Kadranın geometrik deseninin zengin dokusunu ışığın açısına göre sonsuz sayıda değişen bir görünüm yaratıyor. Saat otomatik GMT kalibre 6R64 ile donatılmış. 3.500 adet sınırlı sayıda  üretim


              SPB223

Astron
Bu Astron GPS Solar modeli 1969 yılında üretilen ve Seiko’nun en büyük teknolojik başarılarından biri olan Quartz Astron modeliyle aynı kıvrımlı silüete ve geniş boynuzlara   sahip. Tasarımı günümüze uyarlanan GPS Solar Dual-Time, dünyanın her yerinde* güç kaynağı olarak yalnızca ışığı kullanarak zamanı tam olarak ayarlamaya olanak sağlayan Kalibre 5X53 ile donatılmıştır ve hızlı zaman dilimi değiştirme ve “Zaman Transferi” de dahil olmak üzere bazı ileri teknoloji fonksiyonlara sahiptir. Kadran mavi detaylı açık gümüş renkteyken bezel mavi seramiktir. 1400 adet sınırlı sayıda üretim.
*Bölgesel olarak  saat dilimi farklılıkları varsa manuel seçime  ihtiyaç    duyulabilir.


              SSH093

Seiko 5 Sports
Bir bakışta tanıdık gelen bu kasa Seiko 5 Sports serisinde ilk defa beyaz bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Bu göz kamaştırıcı kadran ve mavi bezel ve ibrelerle yaz boyunca   bileklerden hiç çıkmayacak. Seiko’nun güvenilir otomatik 4R36 kalibresi koleksiyonun uzun süredir övgüyle anılan güvenilirliğini garanti ediyor. 11.000 adet sınırlı sayıda üretim.


              SRPG47
Paylaş
25.05.2021 Seiko 5 Sports, "With 5 Snaps"i sunar...
29.04.2021 30 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında Teknik Servisimiz Kapalı Olacaktır
10.03.2021 Prospex, Astron, Presage ve 5 Sports koleksiyonları Seiko’nun 140. yıl dönümünü kutlamak için bir araya geliyor.
10.03.2021 Japon Presage sanatı. GMT’nin uluslararası konforu. Mükemmel kombinasyon.
10.03.2021 Maceraperest Naomi Uemura’nın hayatına ve başarılarına bir saygı duruşu niteliğinde Seiko 1970 dalgıç saati.
10.03.2021 Seiko’nun 1959 yılına ait ilk Alpinist saatinin yeni bir yorumu.
THIS SITE MAY BE RUNNING UNLICENSED ASPDOTNETSTOREFRONT.COM SOFTWARE!
CLICK HERE TO ACTIVATE YOUR LICENSE